biz kimiz?

Merhaba Sevgili Okur,

Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu, edebiyat aşığı bir okurun sayfasına hoş geldin. 🙂 

Burada olmamdaki amaç insanlara, toplumumuza bir nebze de olsa faydalı olmak, faydalı bir iş yapmak. Özellikle ülkemizin büyük sıkıntılarından biri olan okur-yazar eksikliğine bir çözüm sunmaya çalışmak, okumaya yazmaya teşvik etmek.

Benim kitaplara olan tutkum lise yıllarımda başladı. Okudukça bu sevgi bu tutku daha da arttı, daha da bağlandım kitaplara. Benim için her kitap her yazar, farklı bir yolculuk, farklı bir dünya oldu.

Okudukça fark ediyorsunuz ki insanlara, dünyaya bakışınız değişiyor. İnsanlara inançları dışında onların farklı ve güzel meziyetlerini düşünerek, görerek bakmayı öğreniyorsunuz. Olaylara tek bir kalıptan tek bir pencereden bakmıyorsunuz. Okumak çevrenizde olup biten bütün olumsuzlukların yanı sıra etrafınızdaki güzellikleri de görebilmenizi, güzelliklerin farkına varmanızı sağlıyor. Yani okudukça ufkunuz genişliyor, zihniniz özgürleşiyor, hayata bakış açınız değişiyor. Bu saydıklarım kitap okumanın benim üzerimdeki sadece birkaç etkisi.

Sevgili Nuri Pakdil’in dediği gibi, okumadığımız gün karanlıktayız. Karanlıklara ışık olmak hepimizin bir görevi, o halde aydınlanmak, aydınlatmak için okumalıyız…

Okuduğum yazarların bazıları benimle aynı inançlara aynı kültüre sahip değil ancak okuduğum her insan her kitap bir eksiğimi tamamlıyor, farklı da olsak onların hayata bakışlarında bile kendi inançlarıma bir yol bulup düşünceme, inançlarıma yeni bir şeyler ekliyorum.

Burada paylaştığım kitaplar kendi kütüphaneme ait olan, okuduğumda gerçekten hayatıma, zihnime, düşünce tarzıma farklı ve anlamlı bir şeyler katan, tadı damağımda kalan kitaplar.                                                                                                                                                                              Sizin de hayatlarınıza dokunmasını istediğim, hayatınıza güzellik katmasını dilediğim kitaplar. 

Bir de her hafta düzenli olarak gönlünüzü, zihninizi hoşnut etsin diye şiir paylaşımı yapıyorum. Şiir insana sevmeyi öğretiyor, duygularının da var olduğunu hatırlatıyor. Sevmeden, duygularımızın farkına varmadan bu dünyadan geçip gitmeyelim…

 Kitaplığımda “bir okurun kütüphanesinde olmazsa olmaz” diyerek aldığım bir kitap yok. Hayatıma bir anlam katacak, hayatımı düşünce tarzımı değiştirecek kitapları ekliyorum kütüphaneme. Ve artık hayatımın bir parçası olan bu siteye. 🙂 

Okudukça daha çok okunacak kitap olduğunu anlıyor insan, ne kadar az bildiğini, ne kadar az okuduğunu hissediyor. Her kitap, her yazar sizi farklı bir kitaba yönlendiriyor ve bu yolculuk böylece başlayıp gidiyor. Umarım önerdiğim kitaplar sizin hayatınıza daha güzel şeyler katar, sizi daha güzel yolculuklara çıkarır.

Güzellikle kalın…

kitap önerisinde bulunmak istemez misiniz?


bize öneride bulunun